Soğuk Hava Nakliyesi 05426047184

Soğuk Hava Nakliyesi

SOĞUK HAVA NAKLİYESİ

Soğuk Hava Nakliyesi; Aslında adından da anlaşılacağı üzere genellikle ürünlerin ısı değerlerinin bozulmadan aynı hava sıcaklık derecesi ile ürünlerin nakliyesinin yapılmasına Soğuk Hava Nakliyesi denir .

İnsanların son zamanlarda özellikle gıda gibi ürünlerin taşınmasında  ihtiyaç ortaya Soğuk Hava Nakliyesi çıkmıştır.Üretilen ürünlerin çeşitliliği , her bir ürünün birbirinden farklı tüketim süreleri de depolama  gibi sorunları beraberinde getirmiştir. Ürünlerin tüketiciye  ulaşacağı zamana  kadar saklanması için ürünlerin teknik olarak hesaplanan saklama , depolama  gibi durumlar karşısında insanoğlu çeşitli çözüm yolları arar olmuştur. Depolama da en öncelikli durum ısıtma  veya soğutma sistemlerinin bir arada olması gerekir. Bazı ürünler mevsimlerin durumuna göre soğutmak veya çok soğuk ortamlarda  da ısıtılması gerekmektedir. Tüm canlılar  ve  özellikle de insanların birinci önceliği gıdadır. İnsanların ve diğer canlıların ihtiyacı olan ürünlerin nakliyesi yapılırken ürünlerin ısı dereceleri korunmalıdır. Bu ısının koruma yapılabilmesi için araçların gıda  taşıma yönetmeliğine uygun bir şekilde  dizayn edilmesi gerekmektedir.

Dünya da nakliye , taşımacılık ve lojistik alanında üretilen ürünlerin özelliklerine göre araçlar üretilmiş veya  üretilen araçlara ek özellikler ilave edilmiştir. SOĞUK HAVA TAŞIMACILIĞI da  başta gıda olmak üzere , soğuk ilaç taşımacılığı , soğuk bitki taşımacılığı , madikal malzeme taşımacılığı , soğuk içeceklerin taşımacılığı , soğuk yemek taşımacılığı , tatlı ve çikolata taşımacılığı ortaya çıkmıştır. Bu ve benzeri farklı farklı ürünlerin her ürün nakliyesinin yapılmasında +18 dereceli  , +4 dereceli ve -18 dereceli donuk ürün taşımacılığı hizmeti yapmaktayız .

Günümüz dünyasında her bir ürünün üretim süreleri ile tüketim süreleri vardır. Üretilen ürünlerin tüketimine kadar olan sürede  bozulmadan muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bunlar genellikle evlerimizde  buzdolabı tabir edilen elektrikli ev eşyaları kullanılmaktadır. Buzdolabı sayesinde ürünler belirli sürelerde bozulmadan saklaması yapılabilmektedir. Bu yaptığımız frigolu taşımalarda tıpkı bir evde bulunan buzdolabı vazifesi gören büyük bir dolap olarak tarif edilebilir. Bu nasıl  bir buzdolabının çalışma şekli var ise bizim frigolu araçlarında aynı özellikleri bulunmaktadır. Yani bir buzdolabında hem donuk hem soğuk ürün saklaması yapılabiliniyor ise frigorifik kamyon , frigorifik kamyonet ve frigorifik tırlar ile bir noktadan başka bir noktaya  tonlarca serin , soğuk ve donuk ürünlerin bozulmadan yani ısı dereceleri korunarak soğuk zincir taşımacılığı yapmaktayız .

Soğuk Hava Nakliyesi

Soğuk Hava Nakliyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir