HİZMETLERİMİZ

Daysal frigo firma adını nereden almıştır ? Ne zaman kurulmuştur ? ve  faaliyet alanları nedir ? Kısaca firmamız  ile  ilgili yukarıdaki sorularla  karşılaşılmaktadır .

Daysal Frigo adından da anlaşılacağı üzere klasik bir soy isim ile başlayan firma adımızdır. Frigo ise frigorifik kelimesinin kısaltılmış adıdır.Frigorifik kelimesi Fransızca bir kelimedir. Manası ise dondurulmuş kremadır. Her iki kelimenin birleşmesi ile firma ismimiz  ortaya çıkmıştır. Daysal Frigo birinci kuşak yani Büyük babamız olan Cemal DAYSAL 1958 yılında Niğde  ilinde  açık kasalı kamyon nakliye çalışmaları ile güzel bir  başlangıç yapmıştır. 3 ortaklı tek açık kasalı kamyonlar ile uzun yıllar Niğde İstanbul arasında patates , soğan , kavun , karpuz gibi ürünlerin nakliyeciliğini yapmışlardır. ikinci kuşak yani babam İsmail Daysal 1974 yılında bu kafileye katılmış. Son olarak 2012 yılından günümüze kadar 3. nesil yani bizler frigorifik nakliye alanında dededen toruna şehir içi ve şehirler arası nakliye yani taşımacılık alanında kaldığımız yerden devam ettirmekteyiz .

Daysal frigo Soğuk Hava Taşımacılığı genel faaliyet alanı itibariyle gıda taşımacılığı olarak adlandırılabilir.Taşımacılık çok genel bir tanımlama  olduğu için bu işin özeline doğru yani ayrıntılı tarif etmek gerekirse kısaca  şu şekildedir. Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı öz mal frigorifik kamyon , frigorifik kamyonet ve  frigorifik tır  ile  İstanbul Şehir içi frigolu nakliye  ve yurt içi frigolu nakliye için kendine geniş bir çalışma  alanı oluşturmuştur. Özellikle  İstanbul şehir içi frigolu nakliye ile liftli taşımacılık alanında en uygun fiyatlarla hızlı ve  güvenli bir hizmet ağına  sahiptir. Serin , soğuk ve donuk ürünlerin ısı dereceleri korunarak her ısı dereceleri ayarlanarak +25 dereceden -24 dereceye kadar  olan sıcaklık değerleriyle frigorifik nakliye çalışmaları yapılmaktadır. Soğuk ilaç taşımacılığı , soğuk çikolata taşmacılığı, tatlı ve pasta taşımacılığı, süt ve süt ürünleri taşımacılığı, et ve  et ürünleri taşımacılığı, donuk balık taşımacılığı,sebze  ve meyve taşımacılığı, yemek organizasyon taşımacılığı ve fuar taşımacılığı gibi çok geniş bir  nakliye portföyü bulunmaktadır.

Yukarıda  belirtilen alanlarda frigolu kamyon , frigolu kamyonet ve frigolu tırlar ile  spot ve  parsiyel soğuk ürün taşımacılığı yanında aylık ve  yıllık olmak üzere şoförlü ve  şoförsüz frigorifik araçlar kiraya verilmektedir.

Daysal Frigo

Daysal Frigo